Aktuality

Ovlivní polskou logistiku Norske Skog zákaz jízdy kamionů o prázdninových víkendech?

Ve společnosti Bjornberg 1781 děláme vše proto, aby byli naši zákazníci spokojeni, přesně v souladu s krédem Norske Skog – zodpovědnost, otevřenost a spolupráce. Kromě samotné výroby papíru máme odpovědnost i za včasné a bezproblémové dodání. Zajímáme se i o problémy, které by se v souvislosti s dopravou a logistikou mohly vyskytnout.

V nedávné době došlo ke změně legislativy v Polsku, kdy se zákaz jízdy kamionů rozšířil o prázdninách i na víkendy. Proto byla naše kolegyně, Elwira Tutak, přizvána k účasti na jednání ve společnosti Walstead Kraków společně s manažerkou pro polský trh Annou Długaszewkou a se zástupci papírenského závodu Norske Skog Bruck, obchodním ředitelem Michaelem Schramböckem a vedoucí logistiky Elke Prasch, které proběhlo na konci července.

Tiskárna se dlouhodobě potýká s problémem nedostatku parkovacích míst pro kamiony. Proto je nezbytné, aby byly dodávky naplánovány přesně podle hodinového harmonogramu. To bylo i za předešlých podmínek obtížné, ale zákaz víkendových jízd kamionů to ještě ztížil.

Jednání probíhalo v přátelské atmosféře, všechny strany si z něj odnesly zajímavé poznatky. Zároveň se všichni zavázali k co nejlepšímu plnění svých povinností. Zákazníci se budou snažit uvolnit zakázky pro dodání s co největším předstihem a posléze je co nejméně měnit. Bjornberg 1781 bude předávat informace do výrobního závodu co nejrychleji. Norske Skog Bruck se postará o zajištění dopravy přesně na čas.

Pro Elwiru to byla první návštěva tiskárny za dobu její práce pro Bjornberg 1781. Její dojmy jsou veskrze pozitivní: „Poprvé jsem se setkala s lidmi, se kterými denně komunikuji a konečně jsem si přiřadila k hlasu i tvář. Příjemné jednání mě mile překvapilo a věřím, že další spolupráce přinese ovoce. Doufám, že se sem brzy opět podívám.“