Aktuality

Papírna Norske Skog Bruck byla představena zástupcům vydavatelství Mafra

Dne 25. 9. 2019 navštívili papírnu Norske Skog Bruck zástupci českého vydavatelského domu pánové Petr Žlumov a Martin Kudera. Doprovázeli je Marie Spurná, která má na starost dodávky LWC/MWC papírů z papírny Norske Skog Bruck a jednatel společnosti Bjornberg 1781 s.r.o. ing. Josef Doležal.

Návštěva měla společenský, ale i pracovní charakter. Vzhledem ke vzdálenosti papírny cca 480 km od Prahy bylo nutné cestu naplánovat na 2 dny. První den byl v podstatě pouze cestovní, kdy jsme společně dojeli autem do města Štýrský Hradec (30 minut od papírny). Zde byl čas na krátkou prohlídku historického centra města a společnou večeři v zámecké restauraci Schlossberg Restaurant na kopci nad městem, odkud bylo možné obdivovat krásný večerní výhled na město, oklopené vinicemi Štýrské vinné stezky.

Druhý den jsme navštívili papírnu Norske Skog Bruck, kde jsme měli možnost se potkat s ředitelem papírny Bruck (pan Enzo Zadra) a obchodním ředitelem panem Michaelem Schramböckem. Diskutovali jsme úspěšnou spolupráci, kdy vydavatelství Mafra již mnoho let nakupuje z papírny Bruck standardní novinový papír Nornews. Vydavatelství je s tímto papírem a servisem z papírny velmi spokojené.

Dalším důvodem návštěvy pánů Žlumova a Kudery byla možnost rozšířit do budoucna spolupráci také v oblasti LWC a MWC papírů Norcote, Norcote Super/Silk a Norcote Top/Trend. Po akvizici vydavatelství Bauer Media v roce 2018 nakupuje vydavatelství Mafra velké množství LWC a MWC papírů a Norske Skog má ve svém portfoliu konkurence schopné alternativy, které hodlá naše firma Bjornberg 1781 nabídnout při kontraktačních jednáních na rok 2020. Tento zájem potvrdili také pánové Zadra a Schramböck z papírny Bruck. Během diskuse jsme se pak všichni shodli, že papírna Norske Skog Bruck vyrábí kvalitní LWC a MWC papíry, které by mohly být v budoucnu, v případě úspěšného kontraktačního jednání, použity na tisk vybraných titulů z portfolia vydavatelství Mafra.

Na závěr krátké návštěvy v Brucku nás pan Schramböck provedl papírnou, která vyrábí na dvou papírenských strojích cca 400 000 tun publikačních papírů.

Návštěvu jsme při loučení všichni hodnotili jako velmi úspěšnou a věříme, že se naše spolupráce v budoucnu ještě zintenzivní.