Aktuality

Seminář „Optimalizace dopravní logistiky“ ve Štětí

V úterý 01.10.2019 pořádala Asociace českého papírenského průmyslu, jejímž členem je i Bjornberg 1781, s.r.o., seminář na téma Optimalizace dopravní logistiky. Za naši společnost se přednášky zúčastnila Marie Spurná. Akce se konala ve Štětí, shodou okolností v budově, která dříve patřila společnosti Norske Skog, a ve které měla svého času naše kancelář sídlo.

V průběhu dopoledne představili pánové Michal Vaniš, Jan Hrubý a Daniel Přibáň ze společnosti TIMOCOM jejich systém pro optimalizaci logistiky ve výrobní firmě. Systém nabízí uživatelům široké možnosti využití: poptávky přepravy, objednávky přeprav a tracking zásilek. Lze ho využít také pro nabídky volných přepravních kapacit a pro výběrová řízení. Systém obsahuje i databázi prověřených firem, které nabízí přepravu.

Následovala velice zajímavá přednáška na téma Nejčastější podvody v logistické branži a jak se jim účinně bránit. Pan Přibáň upozornil na některé znaky, které mohou být indikátorem podvodného jednání falešných dopravců. Podvodní dopravci například komunikují výhradně z mobilních telefonů s předplacenou kartou a používají freemail (např. seznam.cz apod.), kdy do e-mailové adresy zakomponují název firmy.  Pan Přibáň také poradil, jak postupovat v případě podezření na přepravní podvod.

V závěrečné třetině si vzal slovo pan Kovařík ze Zemského výboru EPAL s přednáškou na téma Palety v logistickém řetězci pro papírenský průmysl. Seznámil přítomné s historií tzv. europalety a jednotlivými typy, které jsou na trhu k dispozici. Dále objasnil, které parametry musí paleta splňovat a podle čeho lze spolehlivě rozeznat originální paletu EPAL od napodobenin. Na úplný závěr nastínil možnou budoucnost europalet, které by mohly být nejen nosičem nákladu, ale také informací. Implantace čipu by mohla vlastníkům ulehčit monitorování pohybu palet a zabránit tak jejich zcizení nebo záměně za palety poškozené a neoriginální.

„Jsem ráda, že jsem se mohla semináře zúčastnit. Dověděla jsem se spoustu zajímavých praktických informací“, říká Marie Spurná. „Navíc na mě ve Štětí padla trošku nostalgie a zavzpomínala jsem si na léta, kdy se ve Štětí vyráběl novinový papír pod značnou Norske Skog.“