Aktuality

Společnost Norske Skog prezentovala výsledky za 3. čtvrtletí 2020

Společnost Norske Skog, jejíž evropské výrobní závody zastupujeme, zveřejnila hospodářské výsledky za 3. čtvrtletí 2020.

Norske Skog je předním světovým výrobcem publikačního papíru se silnou pozicí na trhu v Evropě a Austrálii.

Situace kolem COVID-19 významně ovlivnila hospodářské výsledky společnosti, nicméně výsledky za 3. čtvrtletí jsou o trochu lepší než za 2. čtvrtletí. Vzhledem ke stávající situaci a k faktu, že poptávka po publikačních papírech neustále klesá se rozhodli i ostatní konkurenti významně snížit kapacity na trhu. I Norske Skog k tomuto kroku přistupuje a rozhodla se uzavřít papírenský stroj PM5 v Saugbrugs, kde se vyrábějí SC papíry, a to již ve 4. čtvrtletí 2020, čímž sníží objem vyrobeného SC papíru o cca 100.000 tun. Zároveň plánuje uzavřít papírenský závod Tasman mill v 1. čtvrtletí 2021, čímž se sníží kapacita novinového papíru o 150.000 tun.

Klíčový sledovaný faktor – EBITDA – byl ve výši 73 mil. NOK, což je o 21 mil. NOK více než v předchozím čtvrtletí (po vynětí příjmu z prodeje lesa v Tasmánii).

Norske Skog bude pokračovat ve své práci na zlepšování svých produktů, optimalizaci výroby a diverzifikaci podnikání v oblasti bioenergie, vláken a biochemie. Zároveň pokračuje v započatých projektech konverze papírenských strojů na obalový materiál.

Prezentace zde: Norske Skog press release Q3 2020 a Norske Skog ASA – Q3 2020 presentation